• آلسترومریا

   

   

   آلسترومریا:

   

  این گل معروف به سوسن پروئی می باشد که بومی آمریکای جنوبی بخصوص کشور شیلی وبرزیل می باشد. این گیاه با ماندگاری 15 روز در 50 گونه می باشد که دارای رنگهای متنوعی است.

 • آنتوریوم

   

   

  آنتوریوم :

   

  آنتوریوم یا فلامینگو که منشاء این گل گواتمالا وکوشاریکا است. ارتفاع این گل به بیش از 30 تا 40 سانتی متری می رسد و دارای برگهای کمی پهن به رنگ سبز تیره می باشد. آنتوریوم در رنگهای متنوع (قرمز، سبز، سفید، نارنجی، ...) می باشد که ماندگاری این گل بین 20 تا 25 روز می باشد.

 • گل رز

   

   

   

  گل رز:

   

  گل رز به عنوان ملکه زیبایی از زمان باستان مورد توجه بشر بوده، اولین گل رز متعلق به ایالت کلرادواورگان آمریکا بوده که حدود 30 میلیون سال پیش کشف شده . گل رز نیز در واریته ها ورنگهای متنوعی وجود دارد که ماندگاری این گل نیز حدود 10 روز می باشد.

 • تاریخچه

   

   

     تاریخچه :

   

   این شرکت از مجموعه شرکت های بنیاد تعاون زندانیان می باشد که در سال 1393 تاسیس و فعالیت تخصصی خود را در زمینه مهارت آموزی و اشتغال مددجویان در حوزه  تولید و پرورش گل های تزینی در قالب مصوبه مجلس شورای اسلامی در اعطای وام برای توسعه اشتغال زندانیان ایجاد شده است .

   

   

   

 • پیام آسمانی
  پیام آسمانی

  هر کس انسانی را حیات بخشد گویی همه مردم را زنده کرده است.

  (آیه 32 سوره مائده)

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • آیت الله آملی لاریجانی :
  آیت الله آملی لاریجانی :

  مسئولان قوه قضاییه از هیچ تلاشی به منظور ارتقای دستگاه قضایی دریغ نخواهند کرد

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

در این اوضاع اقتصادی ، کجا سرمایه گذاری کنیم

در این اوضاع اقتصادی ، کجا سرمایه‌ گذاری کنیم ؟

 

دکتر مجتبی لشکر بلوکی

 

شرایط کشور دشوار است و پیچیده . عدم قطعیت‌ های زیادی پیش روی ما وجود دارد.

 

واقعاً آیا می‌شود در چنین شرایطی سرمایه‌گذاری کرد ؟ می‌شود استراتژی داشت ؟ اصلا کجا سرمایه‌گذاری کنیم ؟ نکته اینجاست اگر بخواهیم فقط روی عدم قطعیت‌ ها و جنبه‌ های منفی فکر کنیم ، تا صد سال دیگر هم باید منتظر بمانیم پس چه باید کرد؟

 

برای پاسخ دادن به این سوال بگذارید یک مثال بزنم ، تصور شما از شرکت والت دیسنی چیست ؟ یک شرکت که همه‌ اش فیلم‌ ها فانتزی و بامزه و شاد می‌سازد.

 

سیندرلا ، آلیس در سرزمین عجایب ، رابین هود و سفید برفی ، کلاً از هفت دولت آزادند و همیشه شاد و خوشبخت هستند.

 

اما وقتی به تاریخچه این شرکت نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که اوضاع همیشه بر وفق مراد هم نبوده و این شرکت مانند شخصیت‌هایش همیشه شاد و شنگول نبوده است.

 

به عنوان مثال ، والت دیسنی با سفیدبرفی به شهرت و محبوبیت رسید اما عمر این دوران شیرین کوتاه بود و با شروع جنگ جهانی دوم ، این دوران پایان یافت.

 

با شروع جنگ جهانی دوم ، کمپانی والت دیسنی بازار های اروپایی و خارجی خود را از دست داد.

 

فیلم‌های پینوکیو و فانتزیا که هر دو هنوز هم شاهکارهای تاریخ انیمیشن و سینما محسوب می‌شوند ، نتوانستند هزینه‌های خود در بیاورند.

 

شرکت به دلیل وضعیت اقتصادی دوران جنگ ، بسیاری از هزینه‌ های تولید را کاهش داد و به سختی روزگار می گذارند.

 

اما والت دیسنی تصمیم گرفت برای ارتش و دولت فیلم‌ هایی را تولید کند.

 

آن موقع دولت و نیروهای نظامی نیازمند تأثیرگذاری روی افکار عمومی بودند و این یک فرصت را برای شرکت فراهم کرد.

 

بیش از ۹۰% کارمندان والت دیسنی برای پروژه‌ های دولتی - نظامی به کار گرفته شدند.

 

در طول جنگ والت دیسنی بیش از ۴۰۰۰۰۰ قطعه فیلم آموزشی - تبلیغاتی جنگی تولید کرد.

 

تنها در سال ۱۹۴۳ حدود ۲۰۴۰۰۰ قطعه فیلم جنگی تولید شد.

 

والت دیسنی در جریان جنگ جهانی دوم بین ۱۹۴۲ و ۱۹۴۵ درگیر تولید فیلم‌های تبلیغاتی برای دولت آمریکا بود ، بنابراین وقتی اوضاع خراب می‌شود و شرایط دشوار ، برخی درها بسته می‌شوند و اگر بخواهیم فقط نگاه‌ مان را به در های بسته بدوزیم از دیدن در های دیگر که تازه باز شده اند غافل می‌شویم.  

 

تجویز راهبردی:

 

عدم قطعیت‌ ها را ببینید اما از خود بپرسید چه فرصت‌هایی وجود دارند یا چه روندهایی وجود دارند که تقریبا غیرقابل بازگشت هستند یعنی هر اتفاقی که بیفتد این روند ها کار خودشان را ادامه می‌دهند و این روندها چه کسب‌ و کاری را برای ما فراهم می‌کنند ؟

 

چند مثال می‌زنم ؛

 

- روند افزایش استفاده از موبایل برای همه چیز از بانکداری گرفته تا بازی ؛ چه کسب‌ و کاری می‌توانم در داخل موبایل تعریف کنم؟

 

- روند کاهش تعداد اعضای خانوار ( قبلاً در خانواده‌ های پنج شش نفره بودیم و الان در خانواده‌های دو سه نفره ) ؛ این یعنی چه محصول و خدمتی می‌توانم برای خانواده‌ های کوچک شده ایرانی ارایه کنم؟

 

- روند کاهش تعداد فرزندان و رسیدگی بیشتر خانواده‌ ها به فرزندان معدود خود ؛ خانواده‌ ها حاضرند برای تربیت فرزندان خود کجاها هزینه بپردازند؟ 

 

- روند سالمند شدن جمعیت کشور ؛ جهان در طول ۷۰ سال گذشته حدود پنج سال پیرتر شده است ، اما جمعیت ایران متاسفانه در ۶۰ سال گذشته ۱۰ سال پیرتر شده است. خوب در حوزه خدمات نگهداری یا رسیدگی به سالمندان چه سرویس ويژه‌ای می‌توانم ارائه کنم؟

 

اگر خیلی‌ ها تنها و در خانواده‌ های تک نفره زندگی می‌کنند ؟ چه نوع لوازم منزلی برای زندگی تک نفره احتیاج دارند؟ 

 

خلاصه اینکه ؛ آن بخشی از آینده را که می‌توانیم پیش‌ بینی کنیم را باید در نظر بگیریم و بر آن اساس تصمیم‌گیری کنیم و قبل از نهایی‌سازی تصمیم ، تصیمات خود را با عدم قطعیت‌های کلیدی پیش رو چک کنیم اگر تصمیم ما در برابر عدم قطعیت‌ های مهم تاب آورد آن تصمیم را نهایی می‌کنیم و بعد از تصمیم هم البته نمی‌خوابیم .

 

همواره عدم قطعیت‌ های کلیدی و همچنین رخدادهای غیر منتظره دیگر ( قوهای سیاه ) را رصد کنیم و در صورت نیاز تصمیمات خود را روزآمد کنیم.

 

بخشی از ( و نه همه ) توسعه و پیشرفت کشور در سطح کلان ، مدیون تصمیمات هوشمندانه انبوهی از بازیگران سطح خرد است.

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟